SZUKAJ NAZWY PERFUM LUB KOSMETYKÓW

25 października 2013

12 zasad: Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jak przedłużyć trwałość perfum? To pytanie często słyszę podczas moich perfumeryjnych konsultacji w pracy. Sposobów jest kilka, warto pamiętać też o istotnych zasadach. Wszystko spisałam w 12 punktach, żeby było czytelniej.

1. Zapach utrzymuje się na dobrze nawilżonej skórze. Zadbaj więc o prawidłowy poziom nawilżenia. Możesz m.in. zastosować balsamy nawilżające z tej samej linii zapachowej, co perfumy. Do wyboru mnóstwo propozycji, zwłaszcza gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, można obkupić się na cały rok, korzystając z promocji.

2. Dobrym nośnikiem dla perfum jest wtarta w wybrane miejsce na skórze bezzapachowa wazelina kosmetyczna. Nie zmienia aromatu pachnidła a pomaga zachować pożądaną trwałość. Podobnie jest w przypadku olejków, np. jojoba lub ze słodkich migdałów. Świetnie zatrzymują trwałość, jednocześnie zmieniając charakter zapachu na bardziej wytrawny i cięższy. Poeksperymentuj również z oliwką dla dzieci i oliwą z oliwek.



3. Perfumowanie się w nietypowych miejscach na ciele (przedramiona, pępek, kostki nad stopami, pachwiny) jest nie tylko modne i "nowatorskie", ale jak dowodzą badacze w tych miejscach lepiej utrzymują się perfumy i piękniej się rozwijają. Aplikuj perfumy również w "ruchliwych" miejscach na ciele, z każdym ruchem, gestem, będziesz roztaczać wokół siebie subtelną, cudowną woń.

4. Zwróć uwagę na konsystencję perfum tuż po aplikacji. Jeśli jest tłusta i błyszczy na skórze - masz wówczas pewność, że zapach będzie dłużej trwał na skórze. Sucha skóra traktuje perfumy jako "dodatkowe nawilżenie". Thierry Mugler - Angel i klasyczny Masaki charakteryzują się "bogatą" konsystencją.

5. Kupuj perfumy tylko ze sprawdzonych źródeł, wówczas będzie pewność, że nie są podrabiane i szybko się nie zepsują. Później flakony z perfumami przechowuj z dala od źródła światła i ciepła.

6. Lepiej perfumować się delikatnie kilka razy w ciągu dnia niż tylko porządnie rano.

7. Nuta głębi zwana też nutą podstawową, bazową, końcową decyduje o trwałości zapachu. Wybieraj perfumy o najmocniejszej nucie głębi.

8. Tuż po aplikacji perfum nie pocieraj nadgarstków ani innych perfumowanych miejsc na ciele, bowiem zapach może się zważyć.

9. Wybieraj wody perfumowane aniżeli wody toaletowe bądź odświeżające. Wody perfumowane mają wyższe stężenie esencji zapachowej, zatem aromat składników wolniej się rozwija wobec tego cała kompozycja pachnie mocniej i dłużej.

11. Jedz dobrze, jedz zdrowo. Podkręć metabolizm jeśli trzeba, pozbądź się toksyn z organizmu. Dieta bowiem ma bezpośredni wpływ na ph skóry, co w konsekwencji zmniejsza lub zwiększa trwałość zapachu.


12. Dbaj o swój nastrój. Zauważ, że kiedy Twoje samopoczucie jest dobre, zauważasz nawet najdrobniejsze szczegóły, wyczuwasz i zapamiętujesz każdy aromat, kojarzysz zapachy z dzieciństwa i innych pozytywnych chwil. Czyżby endorfiny miały tak duży wpływ na trwałość używanych przez nas perfum...? 


1 komentarz:

Zapraszam do skomentowania artykułu.